WhatsApp
Yükleniyor...

Sık Sorulanlar

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa KURUMSAL Sık Sorulanlar
Sık Sorulanlar

Sık Sorulanlar

Web Paketlerimiz domaine lisanslı verilmektedir, her bir domain için yeniden satın almanız gerekmektedir. Sipariş verilen web paketi siparişte belirtilen domaine lisanslanır. web paketinin kurulumu tamamlandıktan sonra, domain değişikliği yapılmamaktadır.

 

Lisans değişikliği maalesef yapılmamaktadır. Ancak aynı firmaya ait ilk alınan  lisans  com uzantı ya alınmış ise,  firma daha sonra aynı domainin com.tr uzantısına geçmek istediğinde  süre gözetmeksizin  değiştirilir.

 

Site adresini bizden aldıysanız belirtiğiniz domaine siteyi hemen kuruyoruz. Site adresiniz başka yerden alındı ise , kayıt olurken belirttiğiniz telefon numarası veya mail adresinden size ulaşıyoruz , gerekli yönlendirmelerde yardımcı oluyoruz ve işlemlerinize hemen başlıyoruz.

Satın Aldığınız Web Paketini ,Ödemenizi Yaptıktan Sonra Müşteri Panelinizde Hizmetlerim sayfasında görebilirsiniz.

Kurulumu ücretsiz olarak yapıyoruz. İstenildiği taktirde opsiyonel olarak içeriklerinizi de profesyonel olarak giriyoruz.

 

Web Paketlerimizi satın alan müşterimize 1 yıl ücretsiz teknik destek hizmeti veriyoruz. 1 yılın sonunda devam ettiğiniz sürece bu hizmet devam edecektir. Her türlü soru ve sorunlarınızı bilgi@medyaweb.net adresine gönderebilirsiniz veya Müşteri panelinizden destek kaydı oluşturabilirsiniz.

 

Web Paketlerimiz ömür boyu lisanslı olarak satılmaktadır. Bir Defa ücret ödediğinizde ömür boyu kullanım hakkına sahip oluyorsunuz Fakat her site sahibinin yıllık olarak ödemesi gereken masraflar vardır ( Domain + Hosting ) . Bu hizmetlere ömür boyu ücretsiz sahip olamazsınız bu nedenle yılda 60 € Hosting + 20 € Domain olmak üzere 80 € masrafınız vardır ( Başka bir firmadan domaininiz var ise bize sadece 60 € hosting ödersiniz )

 

Ürünlerimizi satın alan müşterilerimizin özel isteklerini ücret karşılığında yapıyoruz. Ek Modül isteklerinizi müşteri panelinizden destek kaydı açarak veya bilgi@ab-medien.com mail adresimize yazabilirsiniz. İstediğiniz ek modülün maliyeti hesaplanarak size teslim edileceği tarihi bildiriyoruz.

 

Hazır web sitelerimiz domain lisanslı satıldığı ve yazılım tabanlı olduğu için herhangi bir iade söz konusu değildir. Yazılım hizmetinin iadesi yoktur.

 

 

1 – Domain ne demek  ?

Domain site adı demektir. Diğer adı “alan adı” dır.  Açmak istediğiniz site adresi www.medyaweb.net ise bu aynı zamanda sizin domain & alan adınız demektir.

2 – Hosting Ne Demek ?

Sitelerin internet ortamında dosyalarının barındırıldığı , yirmidört saat açık olan sunucu bilgisayarlardır. Hazırladığımız web sitelerini sunucu bilgisayarlara yükleriz. 24 saat kesintisiz açık olduğu için siteniz devamlı olarak yayın yapar.

3 – Domainim var, ne yapmalıyım ?

Kendinize ait bir domain (alan adı) varsa dns adreslerini  ns1.ab-medien.com , ns2.ab-medien.com adreslerine yönlendirip siparişinizi oluşturabilirsiniz.

4 – DNS yönlendirme nedir ?

Domaini, yani site adresi olan müşterilerimiz  bu hizmeti aldıkları yerden domain yönlendirmesi yapar. İlgili web sitesine girerek, yukarıda belirttiğimiz dns adreslerine domaini yönlendirdikten sonra kurulum işlemlerine başlarız.

5 – Fiyatlara hosting dahil midir ?

Evet, AB-MEDİEN.COM ‘daki tüm hazır sitelere sınırsız paket hosting ücreti dahildir. Sizden hosting için ekstra bir bedel alınmaz.

6 – Fiyatlara domain dahil mi ?

Hayır, domain yani alan adı fiyatlara dahil değildir. Alan adını kendisi satın alan müşterilerimiz olduğu için alan adının tescilini müşterilerimiz yapar. Alan adınızı seçtiğiniz siteyi satın alırken 20 € karşılığında tescil edebilirsiniz. Alan adı ve hosting hizmeti yıllık yenileme gerektirdiği için belirli dönemlerle müşterilerimizle tekrar iletişime geçeriz.

7 – Şirket uzantılı mail adresi kullanabilir miyim ?

Elbette, ab-medien.com ‘dan aldığınız tüm sitelerde alan adınız uzantılı yani ; ahmet@siteadi.com şeklinde sınırsız sayıda mail adresi alabilirsiniz.  Mail adresi almak için destek paneli üzerinden bildirim yapabilirsiniz.

8 – Aldığım hazır web sitesini nasıl yönetirim ?

Türkçe yönetim paneli sayesinde ekle, sil, güncelle işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Facebook kullanan herkes, eminiz ki hazır web sitesini yönetebilir, içerik, resim, yazı ekleyebilir. Firmasını en iyi ve ucuz şekilde hazır siteler ile tanıtabilir.

9 – Web sitem şipariş verdikten  ne kadar sonra aktif olur ?

ab-medien.com ‘dan vermiş olduğunuz siparişler 30 dakika ile 1 saat içinde hazırlanmış olur. Bunun için alan adı yani domain sizde ise ns1.ab-medien.com ve ns2.ab-medien.com adreslerine yönlendirmiş olmanız gerekmektedir.

10- Aldığım hazır web sitesi tasarımını  başka bir tasarımla değiştirebilir miyim ?

Hayır, her bir hazır web sitesi kendisine özel tasarıma ve altyapı sahiptir. Tasarımlar arası geçiş yapılmaz. Domain lisansı üzerinden satış yapıldığı için bir tasarımı başka bir tasarım ile kullanmak mümkün değildir.

11 – Kendime ait hostingde /sunucuda kullanabilir miyim ?

İsterseniz kendinize ait sunucunuzda kullanabilirsiniz, yalnız biz güvenlik ve sitelerin güncel olarak tutulması amacı nedeni ile ab-medien.com sunucularında barındırılmasını tavsiye ediyoruz. Kendi sunucunuzda barındırdığınızda 1 yıl süre ile destek ücretsizdir ondan sonraki yıllar desteğe ihtiyacınız olduğunda 100 € destek ücreti alınacaktır.

 
 

BİLGİLENDİRME

Sorunlarınızın çözümünü Sık Sorulan Sorularda bulamadıysanız, Müşteri panelinizden destek (Ticket) bildirimi oluşturarak ilgili departmanı seçerek bildirim gönderebilirsiniz.